[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Trying to access array offset on value of type null
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Trying to access array offset on value of type null
forum-vk.mnau.edu.ua • Просмотр темы - антикорупційне законодавство

антикорупційне законодавство

антикорупційне законодавство

Сообщение Дмитрий » 24 фев 2013, 16:59

Що нового в антикорупційному законодавстві? Роз'ясніть, будь ласка.Дякую.
Дмитрий
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 21 янв 2013, 21:28

Re: антикорупційне законодавство

Сообщение Юр.Кон.ВКМНАУ » 25 фев 2013, 17:34

В Україні з 1 липня 2011 року набрав чинності Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції». Одночасно з ним введені в дію Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та нова Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Основною метою прийняття нових антикорупційних нормативно-правових актів у галузі боротьби з корупцією є створення дієвої системи запобігання і протидії корупції, виявлення та подолання її передумов і наслідків, викриття корупційних правопорушень та встановлення жорстких норм щодо відповідальності винних у вчиненні корупційних дій.
В Законі «Про засади запобігання і протидії корупції» дано визначення таким поняттям як «близькі особи», «конфлікт інтересів», «корупційне правопорушення», «корупція», «безпосереднє підпорядкування», «неправомірна вигода» та «члени сім’ї», чого не було раніше.
Під Корупцією в Законі розуміється:
• використання особою наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.
• або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди такій особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей.
Корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у Законі, за яке встановлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.
Близькі особи - подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки.
Конфлікт інтересів – суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийнятих рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Неправомірна вигода - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, що їх без законних на те підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.
Члени сім’ї – особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Безпосереднє підпорядкування – відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням.
Встановлено чотири кола суб’єктів відповідальності - «потенційних корупціонерів»:
- особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування (державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, правоохоронці, судді, депутати, працівники патронатних служб тощо);
- особи, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування (посадовці комунальних закладів, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, аудитори, нотаріуси, оцінювачі, експерти, арбітражні керуючі, незалежні посередники, члени трудового арбітражу, третейські судді під час надання ними публічних послуг, представники міжнародних організацій тощо);
- особи які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або особи, спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми;
- посадові особи юридичних осіб, фізичні особи – у разі одержання від них державними службовцями, або за участю цих осіб іншими особами неправомірної вигоди.
Новим антикорупційним законодавством передбачено ряд суттєвих нововведень:
1. Стосовно осіб, що претендують на заняття відповідної посади (дуже широкий перелік, практично – переважна більшість державних службовців) проводиться спеціальна перевірка.
2. Для осіб, що виконують функції держави або місцевого самоврядування, встановлено ряд обмежень, зокрема:
Обмеження роботи за сумісництвом – держслужбовцям забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) безпосередньо або через інших осіб.
Обмеження одержання подарунків - державним службовцям забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від юридичних або фізичних осіб: за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника; якщо особа, яка дарує (здійснює) дарунок (пожертву), перебуває в підпорядкуванні обдарованої особи.
Натомість державні службовці, можуть приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність (в Законі відсутнє визначення такого поняття), та пожертви, крім випадків, якщо вартість таких дарунків (пожертв) не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), одноразово.
Обмеження роботи близьких осіб в одному державному органі - державні службовці, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
Разом з тим, обмеження не поширюються на:
а) народних засідателів і присяжних;
б) близьких осіб, які безпосередньо підпорядковані один одному у зв’язку з перебуванням кожного з них на виборній посаді;
в) осіб, які працюють у сільській місцевості, гірських населених пунктах (селища міського типу не віднесені до сільської місцевості);
г) осіб, які працюють в галузі освіти, науки, культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту.
Правило «пантуфляжу» - обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування розголошувати або використовувати в інший спосіб у своїх інтересах інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з виконанням службових повноважень; представляти інтереси будь-якої особи у справах, в яких іншою стороною є орган, в якому вони працювали.
УВАГА! Запроваджено фінансовий контроль, що зокрема, полягає в необхідності подавати за місце роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.
До державних службовців передбачені нові вимоги щодо декларування доходів, зобов’язань та витрат, а також встановлено нову відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації щодо себе та членів сім’ї, а саме штраф від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Свої витрати протягом року державні службовці та посадові особи повинні декларувати з 2012 року у випадку якщо разова витрата (вклад/внесок) по придбанню визначених матеріальних благ у звітному році дорівнюватиме або перевищуватиме 150 тис. гривень.
Передбачається що особи, яких притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених законом, підлягають звільненню з відповідних посад у триденний строк з дня отримання органом державної влади, копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.
Передбачено введення нових 13 «корупційних злочинів» та посилена відповідальність за їх вчинення. Наприклад:
• за отримання хабара до 85 грн. передбачений штраф від 8500 до 12750 грн.;
• за хабар від 85 до 3339 грн. – вже штраф складає від 12750 до 25500 грн. або обмеження волі від 2 до 5 років;
• за хабар від 3400 до 8499 грн. – передбачено позбавлення волі від 5 до 10 років та конфіскація майна;
• за хабар розміром більше 8500 грн. – позбавлення волі від 8 до 12 років та конфіскація майна.
Протидію корупції, як і згідно попереднього законодавства, будуть здійснювати:
- органи прокуратури;
- спеціальні підрозділи по боротьбі з оргзлочинністю МВС України;
- податкова міліція;
- спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ;
- військова служба правопорядку у ЗСУ.
Звертаємо увагу, що законодавство час від часу змінюються, тому представлений зміст носить рекомендаційний характер. Вирішення окремих ситуацій потребує консультації фахівця.
Аватар пользователя
Юр.Кон.ВКМНАУ
 
Сообщений: 30
Зарегистрирован: 08 янв 2013, 15:52


Вернуться в Юридична консультація

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4

cron